A minőségi klaviatúrákat gyártó Rapoo termékpalettáján számos különleges megoldást is találsz – ezekből ajánlunk karácsonyra néhányat.
Első kiszemeltünk az UCK-6001, amely rögtön nem egy sima billentyűzet, hanem egy olyan beviteli eszköz, amit dokkolóval építettek egybe. Asztali számítógép és notebook mellé egyaránt tökéletes választás – előbbi esetben a csatlakozókat és a kártyaolvasókat helyezi kézközelbe, utóbbi esetben pedig a hordozható számítógépek jellemzően szűkös csatlakozóválasztékát bővíti jelentősen. A klaviatúra kompakt méretű, mégpedig azért, mert a numerikus részleget lehagyták róla. Összesen 78 billentyű van rajta, amelyek – a kurzormozgatók kivételével – teljes méretűek.
A billentyűzet kialakítása roppant igényes, a fedlap és az alsó rész például fémből van, a chicletes (szigetes) kialakítású gombokra pedig lézeres gravírozással kerültek fel a szimbólumok, ami jelentősen növeli a kopásállóságot. Ami fontos még, az az, hogy a gombok háttérvilágítást is kaptak, így a billentyűzet sötétben is nagyon jól használható. Az integrált dokkoló miatt – a Rapoo más termékeivel ellentétben – az UCK-6001 vezetékes kapcsolatot használ, USB-C csatlakozó segítségével kommunikál a PC-vel. A klaviatúrán összesen három USB-C és két USB-A csatlakozó, egy HDMI 2.0 kimenet, SD és microSD-kártyaolvasó, valamint egy jack csatlakozó kapott helyet. Egy kivételével valamennyi USB csatlakozó USB 3.0 szabvány szerint kommunikál, az az egy pedig nem adatátvitelre, hanem töltő fogadására alkalmas.
A 9010M és 9310M termékek egy-egy szettet jelentenek, azaz két olyan összeállításról van szó, amely klaviatúrát és egeret tartalmaznak. A két csomagban ugyanazt az egeret találod, a különbséget a billentyűzeteknél kell keresned: a 9310M esetében van numerikus részleg is, a 9010M-ről viszont ez a szekció hiányzik. Előbbi így 99, utóbbi 78 billentyűt kapott. A billentyűzetek váza alumínium ötvözetből készült, amely a 3,9 mm-es vastagság ellenére is kellően merev tartást biztosít.
A gombok szigetes kialakításúak, felületük középen homorú. Használatuk kényelmes, akár hosszabb szövegek begépelése esetén is. Az F1-12 billentyűkhöz az Fn gombbal elérhető extra funkció is tartozik – éppen úgy, mint ahogyan az 1, 2 és 3 gombokhoz is: utóbbi háromra akkor lesz szükséged, ha a multimód technológia előnyeit kihasználva egyszerre több eszközhöz is szeretnél a billentyűzetekkel csatlakozni, BT 5.0, BT 4.0 vagy saját vevő segítségével. Háttérvilágítás nincs, cserébe az eszközök kér darab AAA méretű elemről akár egy teljes évig használhatók.
Az egér – amely a két szett esetében azonos – egy alaptudású modell 2400 DPI-s, de változtatható érzékenységgel, 5 gombbal és multimód támogatással. Valamint szimmetrikus kialakítással, ami nemcsak a jobb, hanem a bal kezesek számára is biztosítja a használatot. Az egér egyetlen AA méretű elemet használ, amely akár 9 hónapnyi használatra elegendő.
A negyedik billentyűzet K2800 névre hallgat, ennek a kütyünek az az érdekessége, hogy a klaviatúrát egy tapipaddal házasítja. Szintén vezeték nélkül kommunikál, de multimód technológia nincs benne, így csak a 2,4 GHz-es saját vevőhöz tud csatlakozni – ezzel viszont akár 10 méteres hatótávolság is elérhető. A tapipadnak hála a billentyűzet elsősorban nem notebook vagy PC mellé ajánlott, hanem tévéhez vagy HTPC-hez. Az „egér” gombjai szükség esetén megfordíthatók, bár balkezesek számára a felület az elhelyezkedése miatt így sem lesz tökéletes.