Hiába van a legtöbb felső- és csúcskategóriás okostelefonon karcálló Gorilla Glass kijelző, az edzett üveg sem bír ki mindent, jó ötlet fóliával védeni. Megmutatjuk, hogyan kell felhelyezni a fóliát. A művelet nem bonyolult, de van néhány trükk, amivel megkönnyíthető a munka illetve amivel megelőzhető az esetleges bosszúság.
A Hama képernyővédő fóliái papírcsomagolásban érkeznek, ez a képernyővédő mellett egy mikroszálas törlőkendőt is tartalmaz. Ez a két dolog elvileg elég is a munkához, de a bizonytalan kezűek még egy kis celluxnak is a hasznát vehetik – három centiméteres, előre levágott darabokra lesz szükség, kettőre.
Távolítsuk el a fóliát a gyári csomagolásból, és vegyük elő a törlőkendőt. A kendő a használati utasításban van elrejtve.
A képernyővédő fólia mindkét oldalát szintén fólia védi a szennyeződésektől, ezeket a rájuk ragasztott jelölővel tudjuk eltávolítani (de még ne tegyük!). A jelölőkön lévő STEP 1 és STEP 2 feliratok jelzik, hogy milyen sorrendben kell őket levenni: az 1-es számút a felhelyezés előtt, a 2-es számút pedig utána.
A fólia felhelyezéséhez a lehető legtisztább környezetre van szükségünk, és sok fényre, hogy a legapróbb porszemet is lássuk. A lakás legkevésbé pormentes helyiségét kell választani, szellőztetni pedig értelemszerűen nem szabad közben.
A fólia felhelyezését ne végezzük szövet közelében, így például terítős asztalon vagy ágyon, és a hosszú ujjú ruhától is szabaduljunk meg – ezekből nagyon könnyen kerülhet porszem a telefon kijelzőjére. Első lépésben tisztítsuk meg a készülék képernyőjét a törlőkendővel (zsebkendővel, egyéb ruhával semmiképpen, mivel ez megkarcolhatja a felületet). Minden szennyeződést távolítsunk el – ha kell, akkor meg is nedvesíthetjük kicsit a mikroszálas anyagot.
A fóliát csak por- és vízmentes előlapra helyezzük fel! Az ellenőrzésben segít, ha úgy tartjuk a mobilt, hogy a nap vagy az ablak fénye megcsillanjon a kijelzőn, hiszen így a legapróbb porszem is látszódni fog. Tisztítás után próbáljunk meg úgy levegőt venni, hogy a kifújást ne a telefon irányába végezzük, hiszen ez megint csak veszélyforrás a por szempontjából.
Ha megbizonyosodtunk arról, hogy a telefon tiszta, akkor távolítsuk el az 1-es bevonatot, és óvatosan helyezzük fel a védőfóliát a telefonra. Ha nem sikerül elsőre eltalálni a helyes pozíciót, semmi gond: a fóliát óvatosan vegyük le, és helyezzük fel még egyszer.
Tipp: a tökéletes helyzet megtalálásában segíthet az alábbi módszer. Még az 1-es számmal jelölt bevonat eltávolítása előtt próbáljuk fel a fóliát a mobilra, és ha megvan a helyes pozíció, akkor az egyik hosszabb oldalánál celluxszal ragasszuk fel a készülékre, így féloldalasan rögzítve azt. Most óvatosan hajtsuk fel a fóliát, vegyük le az 1-es bevonatot, majd hajtsuk vissza a védőfóliát a helyére. A celluxok biztosítják a pontos illesztést.
A felhelyezés után, amint az képünkön is látható, légbuborékok maradhatnak az üveg és a védőfólia között. Ezeket középről kifelé irányuló, gyengéd mozdulatokkal simítsuk el – használjuk erre a célra is a mikroszálas kendőt.
Miután minden légbuborékot elsimítottunk, vegyük le a 2-es számmal jelölt védőréteget is – ezzel készen is vagyunk, használjuk a telefont egészséggel!