A kütyük nemcsak a dolgos hétköznapok során, hanem sportolás közben is a hasznodra lehetnek.

A Hama két új okosórát dobott piacra; a Smartwatch 5010 és 5000 típusok között az alapvető különbség az, hogy míg előbbi kör alakú számlappal készül, utóbbi a tech világban jobban megszokott, szögleges vonalakkal rendelkezik. Mind a két óra kétféle színválasztékban is elérhető, hogy a hölgyek és az urak is megtalálhassák számításukat: a hölgyek számára rózsaarany színben készülnek az órák, míg az urak az 5010-es típust ezüstszínben, az 5000-es típust pedig feketében tudják megvásárolni.

Az órák összeszerelési minősége remek, felépítésük pedig átgondolt: a gyári (de cserélhető) szíjak például szilikonból készülnek, hogy bírják az izzadtságot, és hogy könnyű legyen tisztítani is őket. Maga az óra test mind a két termék esetében IP68-as víz- és porállósággal bír, ami azt jelenti, hogy sem az esti zuhanyozásnál nem kell levenni, sem akkor, ha kedvenc sportunk az úszás vagy a búvárkodás. Ehhez kapcsolódóan érdekes extra funkció a szárítás (vagy vízleeresztés), amely erős vibrációs segítségével távolítja el a vizet a hangszóró és a mikrofon üregeiből.

A Smartwatch 5010 1,38 colos TFT kijelzőt kapott, a Smartwatch 5000-be viszont (a formából adódóan) nagyobb, 1,65 colos változat került. Ebből adódóan utóbbi változat nehezebb, 60 grammos az 5010-es modell 40 grammjával szemben. Az órák lelke egy ARM alapú rendszerchip, amely nem túl gyors ugyan, de a feladatra tökéletesen megfelel – az ráadásul sokkal fontosabb, hogy a chip energiatakarékos, így a 300 mAh kapacitású akkumulátorral akár 5-7 napos üzemidő is elérhető. Ebben egyébként szerepe van annak is, hogy a számlap alapesetben sötét, az óra csak akkor mutatja az időt (vagy más adatokat), ha felemeljük a kezünket. A töltés ehhez képest nem is túl lassú, hiszen az órákat 2,5 óra alatt lehet teljesen feltölteni.

Természetesen a kütyüket okostelefonnal együtt kell használni, hiszen a begyűjtött adatok tárolására, elemzésére és megmutatására is a mobilos app szolgál; a kapcsolat pedig Bluetooth alapú.

A hétköznapi teendőket az óra többféle módon is segíti. A hívások például a mobil nélkül is menedzselhetők, és az üzeneteket (WhatsApp, Instagram, email, stb.) is el lehet olvasni a kijelzőn. Zenehallgatás közben az óra a számok közötti váltásra, a zene elindítására és megállítására, valamint a hangerő változtatására is képes. A Hama Smartwatch mind a két típusa használható többféle számlappal is, amelyek között több olyan is van, ami az idő mellett extra információkkal – például a megtett lépések számával – is szolgál.

Az órák igen gazdag extra funkcióválasztékkal rendelkeznek, ha az egészséges életmódra kerül a szó. Szenzorok mérik a megtett lépések száma mellett a pulzust és a véroxigénszintet, az adatokból pedig az óra folyamatosan számolja a stresszszintet és azt is, hogy mennyi kalóriát égettük el. A Hama órája összesen 100 féle sporttevékenységet ismer, de a testünk minden rezzenését tudja figyelni alvás közben is – utóbbi azért hasznos, mert pontosan nyomon követhetjük a felszínes és mély alvási szakaszokat, a REM és az ébrenléti fázisokat.

Az egészséges életmódot segítik a napi célok, amiket saját magunk határozhatunk meg – az óra pedig megfelelő motivációt nyújt ahhoz, hogy ne feledkezzünk meg ezekről a teendőkről.