Nem csak a telefon lehet lapos, hanem most már a töltő is: a Hama újdonsága számára bárhol akad hely.
Azzal aligha lehet vitatkozni, hogy az életüket ma már a legtöbbek a kütyükkel tervezik és szervezik; a sokféle eszköz életben pedig töltőre, töltőkre is szükség van. A Hama most egy érdekességgel rukkolt elő: a 201976-os modell legfontosabb tulajdonsága az, hogy lapos. Igen, jól olvastad, a töltő a formája miatt érdekes elsősorban. Merthogy annyira vékony, hogy bárhol elfér. Villásdugója behajtható, így ha vinned kell valahova, akkor könnyen elfér a zsebedben, ha pedig használod, akkor szinte egyáltalán nem lóg ki a fal síkjából.
Ez utóbbi azt jelenti, hogy elfér bármilyen bútor – akár a szekrény, akár a kanapé – mögött úgy, hogy sem a bútor megsérülésétől nem kell tartanod, sem attól, hogy a töltő esetleg eltörik. A lapos kialakítást részben az tette lehetővé, hogy a Hama ebben a töltőben gallium-nitridet használ, ami egyszerre garantál nagyobb töltési hatékonyságot és alacsonyabb hőtermelést.
A töltő az USB Power Delivery szabványt is ismeri, és akár 65 wattos teljesítménnyel is tud tölteni – vagyis nemcsak telefonok és tabletek, hanem akár notebookok akkumulátorába is pillanatok alatt új életet lehelhetsz. Nem kell aggódnod akkor sem, ha régebbi telefonod van, mert a QuickCharge 2.0 és 3.0 is támogatott. Hogy mikor melyiket kell használni, azt a töltő automatikusan felismeri, és ennek megfelelően állítja be a paramétereket. Ezeknek a technológiáknak köszönhetően a mobilok többségébe 30 perc alatt legalább 60%-nyi energiát „pumpálhatsz”.
A Hama újdonságára egy USB-A típusú és két USB-C típusú csatlakozó került, amelyek akár egyszerre is használhatók. Arra kell csak figyelned, hogy a maximális teljesítmény ilyenkor is 65 watt, amit a töltő a csatlakoztatott eszközök igénye alapján, az alábbiak szerint oszt el:
1× USB-A: 18 watt
1× USB-C: 65 watt
1× USB-A + 1× USB-C: 18 + 45 watt
1× USB-A + 2× USB-C: 7,5 + 45 + 7,6 watt