A Rapoo két billentyűzet-egér párost és egy önálló billentyűzetet dobott piacra, amelyekben közös, hogy a klaviatúra mind a három változat esetén pontosan ugyanarra a technológiára épül, viszont pár fontos apróságban azért eltérnek egymástól.
Kezdjük a sort az E9010M-mel, amely szóló, azaz egér nélküli kiadás, és a kompakt klaviatúrák mezőnyében indul: 78 gombot tartalmaz, azaz csak a betűket és kurzormozgatókat találod meg rajta, a numerikus részleg és az insert/del sziget hiányzik. A billentyűzet roppant igényes kialakítású, váza például alumínium ötvözetből készült, amely a vékony méret (3,9 mm-es vastagság) ellenére is remek tartást biztosít. A gombok szigetes kialakításúak, megfelelően hosszú leütési úttal és jól beállított leütési erővel, így a kényelemre hosszabb szövegek beírásakor sem lehet panasz.
Az ergonómiához nagy mértékben hozzájárul, hogy a szögletes kialakítású gombok felülete finoman homorú. A tartósságot nemcsak a nagy kopásállóságú műanyag, hanem a lézerrel gravírozott piktogramok is garantálják.
A gombok számáról már esett szó, arról viszont még nem, hogy az F gombok külön sorba kerültek – hasznos extra, hogy mind a tizenkét darabhoz multimédiás funkció is tartozik, amit az Fn gomb segítségével érhetsz el.
Fn gombbal aktiválható plusz funkciót az 1, 2 és 3 gombok is kaptak, hiszen a Rapoo E9010M is támogatja a multimód technológiát, azaz egyszerre több eszközzel is tudod párosítani. A kapcsolat felépítéséhez Bluetooth 5.0, Bluetooth 4.0 adaptert vagy USB-s vevőegységet használhatsz; az 1, 2 és 3 gombok segítségével (vagy külön kapcsolóval) pedig a párosított kütyük között tudsz váltani.
Az egyetlen dolog, amit hiányolhatunk, az a háttérvilágítás, de legalább praktikus oka van annak is, hogy ez a funkció miért maradt ki: a Rapoo ezáltal tudja biztosítani azt, hogy két darab AAA méretű elemről akár 12 hónapig is üzemeljen a beviteli eszköz.
A Rapoo E9310M már nemcsak egy billentyűzet, hanem egy egeret is tartalmazó csomag. A klaviatúra pontosan ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint az E9010M esetében, azt az egy dolgot leszámítva, hogy szélesebb, hiszen a numerikus részleg is felkerült rá. A gombok száma ezzel 99-re nőtt, és fontos, hogy az extra 21 billentyű között az Insert gomb és egy, a számológép indítására szolgáló gomb is megtalálható. Ez a klaviatúra nagyon jó kiegészítése lehet egy notebooknak akkor, ha a munka során a számgombokra is gyakran van szükséged.
A szettben lévő egér egy alaptudású változat 5 gombbal és multimód támogatással, valamint olyan kialakítással, amely a használatot balkezesek számára is lehetővé teszi. Az egeret 2400 DPI-s optikai érzékelővel látták el, amelynek érzékenysége több lépcsőben állítható. Egyetlen AA méretű elemmel működik, akár 9 hónapon keresztül.
A Rapoo E9710M pedig – funkcionalitás alapján – az E9310M szinte tökéletes mása, az egyetlen lényegi eltérés a két csomag között az, hogy az E9710M szettben lévő billentyűzet nem AAA méretű elemről működik, hanem saját akkumulátora van, amit szükség esetén USB-kábel segítségével tudsz feltölteni.